ללכת במקום לא מוכר, לגלות עולם חדש, ישן, נסתר, להרגיש, להריח, לטעום, לראות את היופי הנגלה לעיניי, לתעד זאת ולהוסיף את הסיפור האישי שלי דרך התמונה.

אני יוני פלנר, בשגרת היום יום אני חי חיים דיי רגילים נשוי ועובד היי-טק, אך בנשמתי אני פריק של טיולים, זוהי מחלה שלא ניתנת לריפוי. והצילום ? זה הדובדבן שבקצפת. כשאני מטייל המצלמה הופכת להיות איבר נוסף בגופי, באמצעותה אני מתעד את העולמות הנגלים לעיני, אומרים שתמונה אחת שווה אלף מילים, כולי תקווה שאתר זה ייתן לכולנו חוויה כאילו קראו אנציקלופדיות שונות.

זה היה ברור לי שהטיול הגדול של אחרי הצבא יגיע במוקדם או במאוחר, כך שאת המילניום חגגתי בהודו ובהמשך חקרתי את נבכי דרום וצפון מזרח אסיה. על התפוצצות בועת ההיי-טק לא שמעתי כי טירקתי בג'ונגלים של לאוס, את אולימפיאדת סידני החמצתי כי רכבתי על סוסים בערבות מונגוליה.

תמיד ידעתי שאני אוהב טבע וטיולים אבל לאחר הטיול הגדול, הבנתי מהי אהבה אמיתית, מהי תשוקה אמיתית. ידעתי שרק טעמתי ורציתי עוד. את ערימת הסיפורים והחוויות העוצמתיות שצברתי לא ניתן לתאר במילים.

אין פלא שאת לימודי האקדמיה שלי התחלתי במכללת "תל חי" בין נחלי החצבני והבאניאס, וידעתי שאחרי שאסיים את הלימודים החלום הבא יהיה לחזור ולטייל שוב בעולם לתקופה ארוכה.
אכן כך היה, הפעם עם תוספת קטנה עם חברתי דאז שהיום כבר אשתי.

אז יצאנו להגשים את החלום המשותף לטייל שנה יחדיו. טיילנו במוקמות שונים בעולם בניהם איי פיג'י (שם גם הגיעה הצעת הנישואין), אוסטרליה ניו זילנד, סין, וייטנאם, תאילנד ועוד. בטיול חזרתי לעשות את הדבר האהוב עלי מכל: חזרתי לחקור, חזרתי לטעום, חזרתי לגלות עולמות חדשים, תרבויות, טעמים, ריחות, היסטוריה, תמונות, צבעים, נופים, חזרתי וצברתי חוויות אין ספור, חזרתי להיות בשיכרון חושים וכמובן תוך כדי תיעוד באמצעות המצלמה.

כיום אני מטייל מעת לעת קפיצות קטנות לפה ולשם כגון מונטנגרו, לונדון, זנזינבר, וכמובן ממשיך לטייל בארצנו הקטנטונת. זה מדהים לגלות שבכל פעם שאני מטייל אני מגלה כמה יש עוד מה לראות, כמה הטיול הוא רק טעימה קטנה, כמה בעולם בו אני חיים מסתתרים כל כך הרבה עולמות שאנו לא מכירים.

הטיול מפעיל את כל החושים ובהחלט גורם להמשיך לחוות, להמשיך לתעד ולכתוב על מסעותיי, להמשיך לשתף אחרים במסע ולהמשיך להגשים את האהבה הגדולה - לחקור את עולם ולהוסיף את הסיפור האישי שלי דרך התמונה.